Lüllemäe Põhikooli õpilane ja vilistlane pälvisid Keskkonnaministeeriumi tunnustuse

Keskkonnaministeerium annab alates 2011. aastast välja tunnustusmärki, millega premeeritakse noorte loodushoiu alast aktiivsust. Käesoleval aastal pälvisid tunnustuse teiste seas ka Lüllemäe Põhikooli õpilane Uku Freiberg ja mullu kooli lõpetanud Hades Prans.

Lõuna-Eesti Postimees kirjutab nii:

“Suure loodushuvi ning tubli loodushoiualase tegevuse eest said teiste seas märgi kaks head sõpra: Uku Freiberg ja Hades Prans, kes on läbi ja lõhki Karula rahvuspargiga seotud: nad teavad iga rada ja kuplit rahvuspargis.

Poisid on osalenud kõigil Karula noorte looduskaitsjate seminaridel ja suvistel kursustel 2014. aastast, mil see kursus rahvuspargis algas. Nüüd on noormehed juba innustajad, tegevuste eestvedajad ja inspireerivad eeskujud noorematele. Freiberg oma lõõtsamänguga ja Prans hommikuste torupilliäratustega seovad looduskaitse kultuuripärandiga, lisades laagritele kohaliku pärandi hõngu.

2017. aastal taastati sõprade eestvedamisel Karula rahvuspargis Peräjärve kandis metsavenna punker, mis ühtlasi oli ka poiste uurimistöö objekt. Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate seltsi õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistlusel «Sada aastat Eesti riiki» saavutasid Uku ja Hades oma uurimusega põhikooli loovtööde kategoorias teise koha. Samuti tutvustas Uku uurimust 2017. aastal Eesti-Läti ajalookonverentsil «Varjatud ja avalik kultuuripärand Valgas/Valkas ja lähikonnas». Uku ja Hades on alati hakkamas, kui on vaja käed külge lüüa looduskaitseliste tööde tegemisel ̶ ühtmoodi rassivad nad nii vereva lemmmaltsa rohimisel kui must-toonekure toitumisala puhastamiseks võsa kokku tassimisel.”

Täismahus artiklit saab lugeda Lõuna-Eesti Postimehe kodulehelt.

Vasakult: Uku Freiberg, keskkonnaminister Rene Kokk ja Hades Prans auhinnatseremoonial.

Lõuna-Eesti Postimehe uudise vahendas Ave Siilak.