Õppekäik Maanteemuuseumi

Lüllemäe Põhikooli 5. ja 6. klass viibis täna Maanteemuuseumis. Ekskursiooni käigus tutvuti uue näitusega ning osaleti robootika töötoas.

Näitusel said õpilased oma silmaga näha valikut Eesti maanteedel liikunud ajaloolistest sõidukitest nagu näiteks Eesti vanim mootorratas, vanimad veoautod, Gustav Ernesaksa Pobeda ja must Volga ning mitmed ajaloohõngulised tehnikasaavutused.

Samuti sai näitusel ülevaate tee-ehituse sõidukitest alates esimesest Eesti teedel sõitnud nelja rooliga teehöövlist kuni 22-tonnise Siberi teede jaoks ehitatud teehöövlini. Lisaks sai näha auto turvalisusega seotud eksponaate, pooleks lõigatud BMW ja Subaru mudeleid.

Robootika töötoas õpiti kasutama ja programmeerima Lego Mindstorm EV3 roboteid. Ülesandena tuli robot programmeerida õigesti liikuma vastavalt alusmattidele joonistatud liiklusolukordadele. Õpilastele meeldis see väga ning paljud demonstreerisid oma programmeerimisoskuseid.

Valminud robotite katsetamine liiklusskeemidel lõpetas päeva mängulises meeleolus.

Uudis: Rolf Saarna

Fotod: Külli Teder