Sügiseti metsa all, oh kus käib seal tants ja trall!

Võib vabalt olla, et Lüllemäe Põhikool on kõige metsasem eestikeelne kool maailmas. Valga maakond on üks kõige metsasem paik (üle 60% maast on mets) Eestis ning nii ongi Lüllemäe külast igas suunas paarikümne kilomeetri raadiuses metsad. Metsaskäik on meie kooli õpilastele ja õpetajatele loomulik osa igapäevaelust ja õppetööst.

Praegu on seeneaeg. Reedel siis võtsidki õpetajad Sirle, Marge ja Elin koos õpilastega ette retked, et saada kinnitust, kas tõesti on metsades seeneuputus.

Sirle, Chris, Elin ja kolmas klass Õdri järve ääres

Võime sõita Lüllemäelt tänna või sinna suunas, mets tuleb vastu õige pea. Sirle ja Elin oma kambajõmmidega sõitsid Karula Rahvuspargis asuva Õdri järve äärde. Lapsed jagunesid puntidesse ja ühe tunniga saadi päris võimas saak. Kui palju erinevaid söögiseeni! Mõned tundmatud seened võeti ka kaasa. Need said hiljem mobiilirakenduse abil selgeks uuritud.

Marge ja Gervin Kobassaare metsas ja Aheru järve ääres

Lüllemäelt teises suunas asub Aheru ehk Kandsi järv. Kui keegi tahab vihjet selle kohta, kus on praegu seeneuputus, siis minge selle kohalikus suupruugis kutsutava “Suurjärve” äärde. Lisaks seentele saate ka muidugi lummavat vee ja metsa kohtumist kogeda.

Seenenäitus

Kui lapsed ja õpetajad seentega koolimajja tagasi jõudsid, siis valmis esimese korruse koridori vahva seentenäitus.

Seened kööki

Me kooli köök on tegus ning aitab õpilasi ja õpetajaid igas mõttes kohalikus toorainest ampsude valmistamisega.

Gervin ja Chris koos oma õpetajatega puhastasid puravikke ja kukeseeni. Gervin praadis seened pannil või ja sibulaga.

Aga kolmanda klassi seentest said kooli kokkade abiga riisikad kupatatud ning “kukekad” praetud. Need seened läksid siis paariks päevaks külma, sest esmaspäeval tehakse neist üheskoos seenepitsa.

Me saame ühistest retkedest jõudu ning meile meeldib koos valmistada ja süüa enda korjatud toitu.

Minge metsa ja minge seenele!