Vanapaberikampaania Lüllemäe lasteaias

Käesoleva aasta novembrikuus otsustasid Lüllemäe lasteaiarühma õpetajad kuulutada välja vanapaberi kogumise kampaania. Eelkõige oli aktsiooni eesmärk keskkonnateadlikkuse tõstmine: vanapaber ei ole prügi, vaid sellest saab uuesti paberit toota. Nii on võimalik säästa metsa, mida paberi tootmiseks raiutakse.

Õpetajad kõnelesid lastele rühmas ja palusid kodudes samuti selgitada paberi tootmise mõju keskkonnale, prügi sorteerimise vajalikkust, vanapaberi taaskasutuse ja säästva tarbimise põhimõtteid.

Lapsevanemad tulid algatusega hästi kaasa ning ühise tegutsemise tulemusena kerkis lasteaia panipaika ligi 200 kg raskune vanapaberi kuhi.

Mõnigi kodu sai saabuvateks jõuludeks vanast paberist ja papist priiks.

Üks rühma lapsevanematest viis materjali Räpina paberivabrikusse, kust saadeti lasteaeda vastutasuks 4 kg erinevat valget paberit.

Saadud paber on võetud igapäevasesse kasutusse.

Koguse järgi pidanuks paberit saama tegelikult vähem, kuid vabrik oli tänulik algatuse eest ja nii saadigi rühma esialgu plaanitust enam töövahendeid.

Lüllemäe lasteaiarühmade õpilased tänavad kõiki lapsevanemaid nende abi ja toetuse eest, samuti Räpina paberivabrikut helduse eest.

Uudis ja fotod: Sigrid Jantsikene