Neljandike klassikontsert

Kui paljud muusikaõpetajad saavad öelda, et mõnes tema õpetatud klassis käivad kõik lapsed ka muusikakoolis? Ilmselt on need väga haruldased juhtumid. Lüllemäe neljandikud  on aga just nii suure muusikahuviga, et alates septembrist õpivad nad kõik Valga Muusikakoolis. Puhkpilliõpilaste Tõivu, Kärdi ja Meribeli juhendajaks on Jose Antonio Page Ramirez, klaverit õpib põhipillina Romet ja lisapillina Tõiv. Nende juhendaja on Merike Pauskar. Muusikateoreetilisi teadmisi jagab Cathlen Haugas.

Et üksteisele oma oskusi näidata korraldasime 3. detsembril klassikontserdi. Selleks pidi iga esineja ette kandma vähemalt ühe selgeks õpitud instrumentaalpala.

Enne kontserti toimus pisike soojendusproov, loosiga pandi paika esinemisjärjekord ja nõnda saigi ettemäng pihta hakata.

Soojendusharjutused. Foto: Triin Tanilas

Meribel esines metsasarvel palaga “Maryl oli väike tall,” Romet mängis klaveril tuntud multifilmi teemalugu “Must ja valge koer,” Tõiv esitas interneti abil selgeks õpitud popploo “Bad guy, ” Kärt mängis metsasarvepala “Harvest time”, Eriku tromboonimuusika esitus kandis pealkirja “Tommy tromphet”. Erikut saatis klaveril Romet.

Publiku pealetungival soovil kuulasime lisalugudena Tõivu esituses filmi “Harry Potter” tunnusmeloodiat, Tõivu ja Rometi klaveriduolt jõululaulu “Aisakell,” Rometilt ema juhendamisel õpitud “Koerapolkat” ja internetist õpitud lugu “Crazy frog”.

Klaveripalade puhul on rõõm selles, et samaaegselt saab neid mängida nii mitme käega kui klahvidele mahub. Hetkel neljaga. Foto: Triin Tanilas

Seekordse kontserdi külastajateks olid lisaks klassikaaslastele ja muusikaõpetajale ka klassijuhataja Anneli, kes oli märgatavalt liigutatud. “Kas tõesti on minu klassis kõik nii andekad muusikud?” küsis ta pärast kontserdi lõppu. Usun, et klassijuhataja tagasiside võtab hästi kokku selle, kuidas klassikontsert välja tuli. Esines küll pisikest närveerimist nagu ikka, aga kõik asjaosalised said väga positiivse kogemuse osaliseks. Kõigil tulid oma etteasted ka väga hästi välja.

Õpilased said kaaslasi kuulates täita ankeedid ja jagada kaasmuusikutele kiidusõnu, mis hiljem kingiti diplomi kujul kõikidele esinejatele.

Olen väga tänulik Valga Muusikakooli tihedale koostööle Lüllemäe Põhikooliga. Koos on tõesti veel parem!

Lüllemäe Põhikooli muusikaõpetaja Triin Tanilas