9. klassi hoogtööpäev Lüllemäe raamatukogus

dsc_1555Lüllemäe raamatukogu ja kooliõpetajate ning 9. klassi koostöös toimus kirjanduse ja klassijuhatajatunni raames heategevuslik ja hariv hoogtööhommikupoolik.

Kahe akadeemilise tunni jooksul said õpilased ülevaate ilukirjanduslike raamatute mahakandmise põhjustest ja tutvusid kõigi tööetappidega. Töö toimus 20-minutiliste vahetustega, mistõttu kõik said käe valgeks raamatute elektroonilisest kataloogist mahakandmisel, kustustustempliga märgistamisel, märke tegemisel raamatute taga olevale triipkoodile.

dsc_1546Lugejate poolt tagastatud raamatute seadmine riiulitele garanteeris tähestiku meeldetuletamise. Lisaks pakkus raamatukoguhoidja Triinu Rätsepp õpilastele harukordse võimaluse koostada oma soovinimekiri uuele, raamatukokku tellitavale kirjandusele etteantud eelarve raames.

Õpilastele meeldis valdavalt kõige rohkem raamatute arvutisüsteemis mahakandmine ja templitega märgistamine.

Läbi töötati ca 500-600 raamatut. Triinu Rätsepa hinnangul on see tema ligikaudu kahe päeva töö.

Tekst: Ave Siilak

Fotod: Triinu Rätsepp